چند سالی است که اول هر سال برای خودم برنامه یک ساله ای میریزم و خداروشکر تا به حال از پس آن برآمده ام. این روزها چالشی به راه افتاده است که برای من یک توفیق اجباری به حساب آمده تا این لیست برنامه ها را به صورت وبلاگی بنویسم. ببینیم چه از آب در می آید. البته چالش در مورد ده کاری است که باید قبل از مرگ انجام داد ولی من شاید تا آخر امسال زنده نباشم. پس تسامحا میتوان گفت توفیری ندارد این کارهایی که در ادامه مینویسم برای آخر مرگ باشد یا آخر سال :)

اینطور به دو قول وفا کرده ام. یکی قول نوشتن این چالش، دومی قول نوشتن لیست کتاب.

1. لیست کتابهای امسال

رمان فارسی:

مجموعه نوشته های محمدعلی جمال زاده نظیر فالو  تماشا، قنبرعلی، گنج شایگان، جنگ ترکمن، نامه های ژنو، قصه ما به سر رسید و.

نیمه تاریک ماه نوشته هوشنگ گلشیری

جبه خانه از همان نویسنده

چرند و پرند نوشته مرحوم دهخدا

رمان خارجی ترجمه شده:

آرزوهای بربادرفته از بااک

جنگ و صلح از تولستوی

آنا کارنینا از همان

تربیت احساسات از فلوبر

خاطرات خانه اموات از داستایوفسکی

فانوس جادویی زمان از دکتر داریوش شایگان(این کتاب در توصیف نویسنده بزرگ و آثارش، مارسل پروست است. در جستجوی زمان از دست رفته کتاب معروف پروست در 7 جلد توسط نشر مرکز چاپ شده است. پیشنهاد میکنم هم کتاب های پروست و هم نوشته های ارزنده دکتر شایگان نظیر پنج اقلیم حضور را مطالعه بفرمایید.)

تاریخ:

مجموعه ارزنده تاریخ تمدن از ویل دورانت

روانشناسی(به توصیه مادرم):

انسان در جستجوی هویت خویشتن از کارل گوستاو یونگ

مشکلات روانی انسان مدرن از همان

زندگی نامه من از همان

معنادرمانی از ویکتور فرانکل

تاویل رویا از فروید

علوم متفرقه مثل فلسفه، وصف حال و.

جاودانگی از میلان درا(جای تعجب دارد که تا به حال خواندن این کتاب را پشت گوش انداخته ام)

قرارداد اجتماعی از ژان ژاک روسو

اعترافات از همان

جمهور از افلاطون

متن اصلی:

فرانسوی

Le petit prince

La peste de Albert Camus

Etranger 

انگلیسی

The sound and the fury by Faulkner

The return of the native by Hardy

این لیست ممکن است به روز بشود. ولی نقدا این چند قلم نظیر احوالات امروز من است.

2.دلم میخواست امسال ایتالیایی را شروع میکردم ولی شرایط اینه است. شاید در نیمه های سال بتوانم شروع کنم.

3.میخواهم به کرمان، کرمانشاه و تبریز سفر کنم. تا خدا چه بخواهد.

4.امسال به طور جدی به کشاورزی فکر میکنم. عشقی که در میان گیاهان و درختان دارم در هیچ کار دیگری نمیتوانم پیدا کنم.

5.حتما ملاقاتی با استاد داشته باشم. نزدیک یک سال میشود از دیدارش محروم بوده ام. شاید به ناچار برای دیدارش به تهران سفر کنم اما ارزشش را دارد.

6.به موارد قبلی عمل کنم.

7.چیزدیگری به جان مشتاق الیه به ذهنم نرسید :)

همه دعوتید از برنامه هایتان بنویسید. ممنون از

darkblue

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها